Sielska kuchnia

W "Sielskiej kuchni" wyczarujemy dla Was bardzo smaczne domowe obiady. Specjały trafią wprost na Wasz stół na tarasie bądź w domu.

Co proponujemy?

Jak wiadomo, nad jeziorem nie brakuje ryb, dlatego u nas można ich spróbować pod różną postacią. Skosztujecie ciepłą, wędzoną sielawę, smażone okonie, sandacze, rybne curry, pierożki ze szczupakiem. W naszym menu nie brakuje regionalnych akcentów. Jedną ze sztandarowych potraw są soczewiaki - zapiekany mus ziemniaczany, nadziewany farszem z soczewicy, wędzonego boczku i cebuli.

Na Podlasiu można spotkać wiele wpływów wschodnich, są widoczne m.in. w kuchni. Jedną z takich pysznych naleciałości są pielmieni - delikatne, aromatyczne pierożki z wołowo-wieprzowym nadzieniem. Okoliczne lasy są pełne grzybów. Grzech nie wykorzystać ich w kuchni. Proponujemy Wam aromatyczną polędwicę w sosie grzybowym - aksamitnym, pełnym smaku i zapachu leśnego runa.

Serca naszych Gości podbijają placki ziemniaczane, serwowane z lekkim dipem i łososiem. Inne i smaczniejsze, niż te które do tej pory jedliście. Wasze podniebienia rozpieszczamy również sezonowymi deserami. Absolutnym hitem jest ciasto pomarańczowo-migdałowe, wypiekane bez tłuszczu i mąki.

Jeśli wolicie gotować sami, to macie alternatywę. Kuchnia w domu, który wynajmujecie, wyposażona jest na miarę potrzeb. Do dyspozycji macie: płytę indukcyjną, lodówkę, piekarnik z mikrofalą, chłodziarkę do win, zmywarkę, ekspres ciśnieniowy na ziarnistą kawę, plus całą zastawę do podania wytwornych dań lub tych prosto z grilla czy kociołka.

Lokalne produkty znajdziecie rzut beretem (1 km) od "Sielskiego Sioła". W barze i sklepie spożywczym “Przystań u Krystyny” można kupić wyborny chleb pieczony na tataraku, domowe, wędzone szynki, smalec ze skwarkami, dżemy i powidła własnej produkcji, marynaty, twaróg z krowiego mleka, jaja od okolicznych kur oraz popularne na Podlasiu - sękacz i mrowisko.