kuchnia

NASZE PROPOZYCJE z "SIELSKIEJ KUCHNI":

Choć kuchnie w domach zadowolą niejedną Panią domu (Pana również), to nie musicie w niej gotować, przyjechaliście przecież wypocząć. Dlatego od maja do września proponujemy dodatkowo lekkie lunche i obiady z "Sielskiej kuchni" wprost na Wasz stół. Spróbujecie u nas potraw regionalnych, m.in. soczewiaki, pierogi pielmieni, smażone filety z okonia i sandacza, a także innych specjałów, które sami bardzo lubimy. Specjałami "Sielskiej Kuchni" są: gorąca wędzona sielawa z wędzarni, pierogi pielmieni, kąpane w oleju nad ogniskiem świeże okonie, sandacze, szczupaki oraz doskonała karkówka z grila z specjalnej zalewy. Dla wytrawnych smakoszy, znajdzie się małe co nieco na deser. 

SKLEP:
Jeśli szukacie lokalnych "smaczków" znajdziecie je rzut beretem (1 km) od "Sielskiego Sioła", w barze i sklepie spożywczym  “Przystań u Krystyny”. Właścicielka piecze wyborny chleb na tataraku, przygotowuje domowe wędliny, smalec ze skwarkami. Robi dżemy, powidła, marynaty, piecze wspaniałe sękacze.

 

SAMODZIELNIE:

Sercem domu jest kuchnia, w niej do dyspozycji macie: płytę indukcyjną, lodówkę, piekarnik z mikrofalą, chłodziarkę do win, zmywarkę, ekspres ciśnieniowy na ziarnistą kawę plus całą zastawę do podania wytwornych dań lub tych prosto z grilla. Prawdziwe wakacje nad jeziorem pachną grillem i wiejskim kociołkiem. Odpowiedni sprzęt jest na miejscu, reszta zależy od Waszej inwencji twórczej.

© 2020 by Sielskie Siolo